PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 "POD TOPOLĄ" W BARLINKU

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Biblioteka Przedszkolaka

Książki na jesień - Żubr Pompik, Pogoda dla puchaczy, Mikołajek -  KreatywnieAktywnie.pl

JESIEŃ W BIBLIOTECE PRZEDSZKOLAKA

 

                     Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego swoją działalność rozpoczęła Biblioteka Przedszkolaka. Podczas „Ogólnopolskiego    Dnia Głośnego Czytania” wszyscy nasi podopieczni otrzymali karty czytelnika. Od tego czasu systematycznie wypożyczają książki z   naszej biblioteki. Chętnie spotykają się również na zajęciach bibliotecznych, podczas których z uwagą słuchają czytanych im opowieści, analizują ich treść, a przy tym świetnie się bawią. Jedną z nich była opowieść pt.: "Wiewiórki, które nie chciały się dzielić.” Książka pełna humoru, z pięknymi jesiennymi ilustracjami, a co najważniejsze z bardzo ważnym przesłaniem, że prawdziwe szczęście można odnaleźć tylko dzieląc je z innymi. Pozycję tę zaliczamy do tzw. picturebook’ów, gdzie ilustracje odgrywają nadrzędną rolę, a tekst jest w niej jedynie dodatkiem lub nie ma go wcale.

Kolejną książką obrazkową, z którą zaznajomiły się dzieci była pozycja E. Dziubak „Rok w lesie.” Przedszkolaki utrwaliły wiadomości o jesiennych zmianach zachodzących w przyrodzie. Z ogromną uwagą i ciekawością przyglądały się mieszkańcom lasu i za każdym razem znajdowały coś nowego.

Tego rodzaju książek na rynku wydawniczym jest bardzo wiele. Dają one nieograniczone pole do popisu dla wyobraźni dziecka i stanowią doskonałą rozrywkę zarówno dla najmłodszych jak i dla rodziców. Zachęcamy do ich lektury. W przedszkolu zapewne jeszcze nieraz do nich wrócimy.

 

 

 

 

Zajęcia w bibliotece przedszkolnej

 

 

              Podczas ostatniej wizyty w Bibliotece Przedszkolaka grupy „Krasnale” i „Motylki” wzięły udział w zajęciach pt.: „Wiersze znane i lubiane z literkami powiązane.” Wszystkie zabawy w których uczestniczyły 5-latki oparte były o treść wiersza J. Tuwima „ Lokomotywa.” Z dużym zainteresowaniem i ciekawością dzieci rozwiązywały poszczególne zadania. Wykazały się dobrą znajomością liter, umiejętnością uważnego słuchania, kojarzenia treści z obrazem, a jednocześnie świetnie się bawiły podczas recytacji utworu.

Z kolei 3 - latki z grupy „Żabki” z zainteresowaniem wysłuchały opowieści o „Maszy i Niedźwiedziu.” Przygody popularnej dziewczynki i jej przyjaciela stały się codzienną lekturą maluchów.

Z książek - z serii „Masza i Niedźwiedź” korzystać możemy dzięki uprzejmości jednej z naszych podopiecznych. Serdeczne podziękowania składamy Kasi M. z grupy „Misie” oraz jej rodzicom za przekazanie do Biblioteki Przedszkolaka pięknej serii książek w ramach akcji „KUPIŁEŚ – PRZECZYTAŁEŚ – PODARUJ.” Dzięki tej zbiórce nasza biblioteka wzbogaciła się o wiele ciekawych pozycji. Dziękujemy wszystkim tym, którzy wzięli w niej udział.

 

 

 

 

Data dodania: 2017-01-12 21:28:31
Data edycji: 2022-11-10 10:58:37
Ilość wyświetleń: 669

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej