Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

ABC Pierwszej Pomocy

ABC Pierwszej Pomocy

Dnia 28 marca br. w grupie „Leśna Gromada” odbyło się spotkanie w ramach realizowanego programu preorientacji zawodowej.

Organizatorkami spotkania były panie Monika Przybylska oraz Ewa Jasińska, które na co dzień są pracownicami banku KASA STEFCZYKA.

Bohaterem spotkania była pani Ewa, która oprócz pracy zawodowej w czasie wolnym jest strażaczką i ratownikiem w OSP Barlinek.

Znajomość z panią Ewą kontynuujemy od początku roku szkolnego, kiedy to zostaliśmy przez nią zaproszeni do jednostki Straży Pożarnej w Barlinku przy ul. Bocznej, gdzie dzieci miały okazję zapoznania się ze sprzętem oraz zakresem działania strażaków.”.

Tematem spotkania było „ABC pierwszej pomocy”. Uczestnicy otrzymali schemat udzielania pomocy oraz informację dotyczącą numerów alarmowych.

Dzieci oraz rodzice mieli możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy w przypadku utraty przytomności, połknięcia ciała obcego, oraz opatrywania ran.

Uczestnicy spotkania wykazali ogromne zainteresowanie oraz zaangażowanie w praktycznym wykonywaniu poszczególnych zadań.

Za wykonywanie zdań ratowniczych dzieci otrzymywały upominki, których sponsorem była KASA STEFCZYKA . Na zakończenie spotkania wręczono dzieciom dyplomy Małego Ratownika.

Mamy nadzieję na dalsza współpracę

 

W imieniu uczestników oraz wychowawczyń grupy bardzo serdecznie dziękujemy paniom

Monice Przybylskiej oraz Ewie Jasińskiej za przygotowanie tak miłego i efektownego spotkania.

Data dodania: 2019-04-01 12:47:20
Data edycji: 2019-04-01 13:02:01
Ilość wyświetleń: 439

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej