PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 "POD TOPOLĄ" W BARLINKU

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

KONKURS

„ Gdzie nie ma książki, tam w życiu człowieka czyni się zła pustka,

której niczym wypełnić nie można (…) człowiek

więdnie bez dobrej książki, jak więdnie kwiat bez słońca…”

                                    K. Makuszyński

Drodzy Rodzice!

Od wielu lat w naszym przedszkolu prowadzimy akcje propagujące czytelnictwo wśród najmłodszych. Jedną z takich inicjatyw jest systematyczne wypożyczanie przez dzieci książek z biblioteki przedszkolnej. Dotychczas nasi wychowankowie chętnie korzystali z tej możliwości, a czas spędzony z rodzicami na wspólnym czytaniu przyniósł wiele pozytywnych efektów.

W tym roku szkolnym w związku z pandemią COVID 19 działalność biblioteki została chwilowo zawieszona. Dlatego też zachęcamy Państwa do skorzystania z domowej biblioteki cioci, kuzynki, dobrej znajomej i znalezienia odpowiedniej lektury dla swojego dziecka. Jednocześnie zachęcamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w konkursie czytelniczym organizowanym na terenie naszego przedszkola pt.:

CZYTAĆ LUBIMY – KSIĄŻKI TWORZYMY”

Zasady konkursu są proste. Po przeczytaniu wybranej bajki, wiersza, opowiadania przystępujemy do jego zilustrowania. Wszystkie wykonane przez dziecko ilustracje składać się będą na książkę, którą będzie można „oprawić” i zatytułować wg własnego pomysłu. W drodze konkursu wyłonimy i nagrodzimy najciekawsze książeczki w każdej grupie przedszkolnej.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju 2021r.


A więc „PARA BUCH – KSIĄŻKI W RUCH!”

Zapraszamy do skorzystania z inicjatyw promujących czytelnictwo wśród dzieci na stronach ogólnopolskiej kampanii czytelniczej: „Cała Polska czyta dzieciom” oraz „Mała książka – wielki człowiek.”

Data dodania: 2020-10-29 12:37:24
Data edycji: 2020-10-29 12:39:47
Ilość wyświetleń: 213

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej