2 czerwca w Muzeum Regionalnym w Barlinku odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie plastycznym „Wiosna w lesie”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Barlinek. Wydarzenie zgromadziło wielu młodych artystów, ich rodziny oraz opiekunów, którzy z zainteresowaniem podziwiali przygotowaną wystawę prac konkursowych.
Wszystkie prezentowane dzieła zachwycały bogactwem kolorów, różnorodnością technik oraz niezwykłą pomysłowością uczestników. Prace w piękny sposób ukazywały budzącą się do życia przyrodę, leśne krajobrazy, zwierzęta oraz uroki wiosny. Widać było ogromne zaangażowanie dzieci, ich talent oraz wrażliwość na piękno otaczającego świata.
Laureaci konkursu zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach wiekowych. Tym bardziej cieszy nas fakt, że w gronie wyróżnionych znalazły się również nasze przedszkolaki. Ich sukces jest powodem do dumy zarówno dla nich samych, jak i dla nauczycieli oraz rodziców, którzy wspierali dzieci w rozwijaniu ich zainteresowań i zdolności artystycznych.
Serdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym uczestnikom. Dziękujemy również organizatorom za przygotowanie kolejnej edycji tego wyjątkowego konkursu, który od lat inspiruje najmłodszych do twórczego działania i odkrywania piękna przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zaangażowanie i włożony wysiłek, a laureatom życzymy kolejnych sukcesów oraz nieustającej radości z tworzenia.
Dzieci 3-4 lata
I Miejsce: Franciszek Perih
II Miejsce: Tobiasz Stangryciuk
III Miejsce: Zofia Radecka
Dzieci 5-6 lat III Miejsce: Helena Osińska Wyróżnienie: Aleksander Samsonowski