Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Kto ty jesteś - Polak mały

Kto ty jesteś - Polak mały

W związku z 100 rocznicą Święta Niepodległości w naszym przedszkolu zostały zorganizowane zajęcia mające na celu przekazanie wartości patriortcznych, takich jak miłość do ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych, przybliżenie przeszłości narodu.

W środę 07.11.2018 do naszego przedszkola przyjechał zespół muzyków z Gorzowa Wielkopolskiego i przygotował występ muzyczno - ruchowy ,,Pro Muzyka". Dzieci miały okazję wysłuchać znanych pieśni patriotycznych, wspólnie śpiewały Hymn Polski i znaną żołnierską pieśń ,,My Pierwsza Brygada".

W dniu 08.11.2018 r. w PM nr 2 „Pod Topolą” w ramach realizacji programu z edukacji patriotycznej „kto Ty jesteś – Polak mały” przedszkolaki z grupy 6 – Latków „Biedronek” i „Kotków” przygotowały przedstawienie z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej. Oprawą muzyczną do recytowanych wierszy były mazurki Chopina. Zaśpiewały: Hymn Polski, Rotę ora Pierwszą Brygadę. Na zakończenie przedstawienia zatańczyły poloneza Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Przygotowaniem występu i wzniosłą atmosferę przedszkolaki uświadomiły sobie jeszcze bardziej jak ważna jest dla nich ich Ojczyzny.

W piątek 09.11.2018 o godzinie 11:11 wszystkie dzieci z naszego przedszkola zebrały się w sali gimnastycznej by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji ,,Rekord dla Niepodległej" i odśpiewania Hymnu Polski.

Data dodania: 2018-11-13 10:07:07
Data edycji: 2018-11-13 10:48:57
Ilość wyświetleń: 344

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej