Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Legenda o Czechu, Lechu i Rusie

Legenda o Czechu, Lechu i Rusie

Budzenie świadomości narodowej dzieci w wieku przedszkolnym rozpoczynamy od pokazania im tego, co jest im najbliżej. Ojczyzna to dom rodzinny, przedszkole, podwórko, własne miasto lub wieś. Wiedza o najbliższym środowisku jest wstępem do powstawania więzi z ojczyzną.

W tym roku w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, przedszkolaki mają wyjątkową okazję poznać bliżej historię naszego kraju. Aby im to umożliwić przygotowaliśmy program edukacji patriotycznej pt: ,,Kto ty jesteś", obejmujący m.in cykl zajęć poświęconych zapoznaniem dzieci z polskimi legendami.

Jak powstało państwo polskie, kto był jego założycielem, dlaczego orzeł biały jest symbolem naszego kraju - na te pytania przedszkolaki uzyskały odpowiedzi po wysłuchaniu i przeanalizowaniu treści legendy ,,O Lechu, Czechu i Rusie".

Legendy przeczytał p. Piotr Adamiok, który opowiedział dzieciom również o tym, czym się zajmuje, na czym polega praca ornitologa, jak wygląda i gdzie żyje orzeł bielik. Wszystkie te wiadomości wzbudziły duże zainteresowanie wśródnajmłodszych.

Data dodania: 2018-11-26 13:03:46
Data edycji: 2018-12-20 14:22:44
Ilość wyświetleń: 382

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej