Czcionka:

A+
A-

Kontrast:

Wars i Sawa

Wars i Sawa

                         Z okazji przypadającej 100 rocznicy odzyskania niepodległości Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą” realizuje w bieżącym roku szkolnym program patriotyczny „Kto ty jesteś? Polak mały”. W ramach podjętych działań przedszkolacy zapoznają się  z legendami polskimi. Jednocześnie realizowana jest innowacja pedagogiczna „Preorientacji zawodowej”, której celem jest zapoznanie dzieci z różnymi zawodami i profesjami.

Łącząc te dwa przedsięwzięcia wychowawczynie z grupy „Leśna Gromada” -  Irena Hołowczak i Dorota Szol zaprezentowały  przedszkolakom legendę „Wars i Sawa”, uatrakcyjniając prezentację spotkaniem z  panią Jolantą Karasińską – autorką wielu wierszy dla dzieci.

Pani Jola w ciekawy sposób zaprezentowała  kilka swoich wierszy, oraz opowiedziała dzieciom, jaka jest droga książki od autora do czytelnika. Dzieci miały również możliwość wysłuchania wiersza  o Królowej Puszczy Barlineckiej, który to wiersz podarowano dla przedszkolaków.

Spotkanie przebiegło  w miłej atmosferze i jak zapewniła pani Jola,  będzie inspiracją do napisania kolejnych utworów dla małych czytelników.

                                                                                            Dziękujemy Pani Jolu za miłe spotkanie.

Data dodania: 2018-12-18 14:51:59
Data edycji: 2018-12-18 14:59:07
Ilość wyświetleń: 402

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej