PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 2 "POD TOPOLĄ" W BARLINKU

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA I GMINY BARLINEK

WIZYTA W URZĘDZIE MIASTA I GMINY BARLINEK

 W dniach : 26.10.2022  i   2.11.2022 r. Burmistrz  Barlinka -  pan Dariusz Zieliński przyjął u siebie w gabinecie ważną delegację. Urząd odwiedziły dzieci sześcioletnie  z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Barlinku wraz z opiekunami. Celem wizyty było spotkanie z Burmistrzem i poznanie środowiska  pracy urzędników.

Przedszkolaki  zobaczyły miedzy innymi gabinet burmistrza, który  opowiedział im o swojej pracy i funkcjonowaniu  urzędu. Oprócz  zdobycia wiedzy  na temat funkcjonowania magistratu dzieci dowiedziały się, czym jest i na jakich zasadach funkcjonuje Rada Miejska. Usiadły przy stole na sali konferencyjnej i przez chwilę mogły się poczuć jak przedstawiciele samorządu. Pan Burmistrz zadał dzieciom pytania dotyczące naszego kraju Polski. Dzieci odpowiadały ( jakie są barwy ojczyste, godło, jakie jest godło Barlinka).  Podczas wędrówki po Urzędzie  wszyscy pracownicy  okazali naszym dzieciom zainteresowanie,  byli mili i serdeczni, za co serdecznie dziękujemy.  Na zakończenie dzieci wręczyły pamiątkowy obrazek z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości i kotyliony dla każdego pracownika Urzędu. Dzieci od pana Burmistrza otrzymały pamiątkę : każdy przedszkolak otrzymał kartkę z Królową Puszczy i cukierki.

Dodatkową atrakcją było zwiedzanie  Urzędu Stanu Cywilnego, w którym dzieci  dowiedziały się jak wygląda ceremonia ślubna. Spotkanie przebiegało  w bardzo miłej i radosnej  atmosferze. Ta wyjątkowa wizyta na pewno pozostanie w pamięci najmłodszych.

Data dodania: 2022-11-07 19:16:07
Data edycji: 2022-11-07 19:17:44
Ilość wyświetleń: 62

"Wszystkiego, co naprawdę warto wiedzieć nauczyłem się w przedszkolu"

Robert Fulghum
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej